18 balandžio, 2024

Tapome programos „Renkuosi mokyti!“ dalimi

 

Šiuos mokslo metus pradedame su dar didesniu noru ir nauju iššūkiu – prisijungėme prie programos „Renkuosi mokyti!“ ir esame pasiruošę savo mokykloje inicijuoti teigiamus pokyčius. Šios programos tikslas – sutelkti Lietuvos mokyklas bendram darbui, kad mažintume socialinę atskirtį švietime ir padėtume kiekvienam vaikui patirti mokymosi sėkmę. Tad džiaugiamės turėdami galimybę kartu su šią bendruomene įgyvendinti pokyčio projektą savo mokykloje.

 

Programa remiasi įtraukiojo ugdymo samprata ir per dvejus programos įgyvendinimo metus kviesime visą mūsų mokyklos bendruomenę (vadovus, pedagogus, mokinius ir tėvus) kartu mokytis, dirbti, bendrauti ir diskutuoti siekiant teigiamų pokyčių mūsų mokyklos bendruomenėje.

 

Kas mūsų laukia?

  • Nuo rugsėjo prie mūsų prisijungs naujasis kolega – programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvis.
  • Susitiksime su tyrėjais ir kartu identifikuosime bei išsigryninsime mokykloje norimą keisti sritį.
  • Susitiksime su pokyčio projekto konsultantu, su kuriuo suburta mokyklos pokyčių komanda parengs pokyčio projekto planą.
  • Kad pokyčius išjudinti sektųsi dar sklandžiau, į juos bus įtraukiama visa bendruomenė. Mokyklai bus teikiamos verslo ir vadybinės konsultacijos, bus sudaryta  galimybė bendradarbiauti ir mokytis ir iš kitų projekte dalyvaujančių mokyklų.
  • Kad visi kartu galėtume pasidžiaugti padaryta pažanga ir nueitu keliu, pokyčių projekto eiga bus stebima, o jo pabaigoje rezultatai bus matuojami tyrimu.

 

Programą įgyvendina VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“, jau daugiau kaip 20 metų inicijuojantis teigiamus pokyčius Lietuvos mokyklose, pagrindinis programos partneris – Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

 

Daugiau apie programą skaitykite čia.